Αγαπητοί Γονείς/Kηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας,

ο Αγιασμός για τη σχολική χρονιά 2024-25 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11-09-24 στις  9 π.μ.

Η πόρτα της αυλής του σχολείου θα ανοίξει στις 8.40,  η προσέλευση των μαθητών/τριών θα ολοκληρωθεί στις 9.00 και στη συνέχεια η πόρτα θα κλείσει. Στην αυλή του σχολείου θα εισέλθουν μόνον οι μαθητές/τριες του σχολείου και οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α’ τάξης.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές/τριες θα μεταβούν στις αίθουσες διδασκαλίας για να παραλάβουν τα βιβλία και τα έντυπα του σχολείου.

Οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης θα μεταβούν στις αίθουσες της Α΄ Τάξης, στο διδακτήριο του 26ου, όπου θα γνωρίσουν τον/ την υπεύθυνο/η δάσκαλο/α.  Οι γονείς/κηδεμόνες  της Α’ τάξης θα ενημερωθούν για τη λειτουργία του Σχολείου και του Ολοημέρου από τη διευθύντρια  και  τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς.

Οι μαθητές/τριες των τάξεων Β’, Γ’, Δ’ , Ε’ και Στ’ θα σχολάσουν στις 10 π.μ.

Οι γονείς/κηδεμόνες που έχουν αιτηθεί «Βεβαίωση επίσκεψης» για την εργασία τους θα την παραλάβουν, αφού ολοκληρωθεί ο αγιασμός, από το γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου.